Odmień swój dom na jesień

Gdy za oknem jesień, wiele czasu spędzamy w domu. Jest w nim sucho i ciepło, ale czy zawsze przytulnie. To o chłodnej i mokrej porze roku najbardziej liczy się światło, kolor a także miękkość poduszek i koców sprawia, że poprawia nam się samopoczucie i dobrze się czujemy w domowych pieleszach? Jakie dodatki wprowadzić do domu, by przetrwać jesień i zimę?

Drobne dodatki, które poprawiają humor

Przez większość roku narzekamy na brak słońca, dlatego tak ważne jest, by wnętrza były dobrze doświetlone. Podczas czytania książki czy pracy w domu, zapalajmy o jedną lampę więcej, niż zazwyczaj. Najlepiej, gdy lampa będzie wyposażona w świetlówkę emitującą światło ciepłe, przypominające to słoneczne. Poprawi nam nie tylko samopoczucie, ale też sprawi, że oczy nie będą się szybko męczyły. W romantyczne wieczory możemy zapalić lampki dekoracyjne, na przykład kule świetlne, albo wykorzystać naturalny ogień – rozpalić w kominku lub użyć świec. Światło świecy doda uroku każdemu wnętrzu. Świece dodatkowo mogą być aromatyzowane. Bo zapach także wpływa na nasze samopoczucie. Kupujmy więc cynamonowe, waniliowe, śliwkowe lub o zapachu zielonego jabłuszka. Zamiast świec możemy też wykorzystać zapachowe kominki, zwróćmy jednak uwagę na to, by olejki były naturalne, bo tylko takie dobrze wpływają na nasze zmysły. Obecnie na rynku jest tyle akcesoriów do świeczek i zapachowych olejków, że na pewno znajdziemy coś, co wpisze się w projekt naszej sypialni czy salonu.

Miękkość we wnętrzach

Idealnym pomysłem na udekorowanie wnętrz na jesień jest ułożenie na kanapach i łóżkach narzut i poduszek. Im ich więcej, tym lepiej. Dobrze, jeśli będą w tej samej gamie barw, ale będą miały różne faktury – koce i narzuty mogą być więc lniane, pluszowe, tkane. Podobnie z poduszkami. Sprawmy, by każdy po wejściu do naszego pokoju miał ochotę umościć się i poczekać do wiosny.

intellio-designers

Podobne artykuły